бързи кредити онлайн

Бързи кредити за 15 минути, достъпи 24 часа на ден. Не губете време, кандидатствайте за кредит със един клик.

Избери размер на кредита

Използвайте кредитен калкулатор за да изчислите точно всички разходи.

Попълнете формата за кандидатстване

Въведете всички необходими данни за успешна регистрация.

Изчакайте кредитът да бъде преведен

Превеждането на кредита следва след успешно кандидатстване, понякога за 15 минути.

Уникредит лизинг автомобили

Уникредит лизинг автомобили – како да изберете најдобрата опција за вас?

Уникредит лизинг автомобили е една од најпопуларните опции за финансирање на автомобили во Бугарија. Со многу различни опции на располагање, може да биде тешко да се одлучите која е најдобрата за вас. Во овој чланок, ќе ви дадеме неколку совети за избор на најдобрата опција за вас.

Прво, треба да одредите колку пари сте спремни да платите месечно за лизинг на автомобил. Ова ќе ви помогне да одредите колку може да си дозволите да платите за автомобилот и колку долго ќе треба да го лизингирате. Исто така, треба да размислите за колку време ќе го користите автомобилот и колку километри ќе поминете со него.

Второ, треба да го проучите пазарот за автомобили и да го одберете автомобилот кој ви најмногу одговара.

Треба да размислите за големината на автомобилот, неговата брзина, потрошувачката на гориво и други карактеристики кои би можеле да ви бидат важни.

Трето, треба да пронајдете лизинг компанија која нуди Уникредит лизинг автомобили и да ги проучите нивните услови и услуги. Треба да разгледате различни опции за лизинг, како што се депозит, месечни рати и услови за прекинување на лизингот.

Конечно, треба да се консултирате со стручно лице пред да се одлучите за лизинг на автомобил. Ова ќе ви помогне да добиете детални информации за условите на лизинг и да знаете што може да очекувате во текот на периодот на лизингот.

Во заклучок, изборот на најдобрата опција за лизинг на автомобил зависи од вашите потреби и буџет. Со проучување на пазарот и консултирање со стручно лице, можете да го изберете најдобриот лизинг за вас. Една од алтернативите, които може да ви помогнат да си купите автомобилът, който желаете, е лизингът на Уникредит.

Како да се кандидатирате за Уникредит лизинг автомобили?

Кандидирањето за Уникредит лизинг автомобили е лесен процес, кој може да се изврши онлајн или во близина на локалната филијала на Уникредит. Во овој оддел, ќе ги покажеме чекорите за кандидирање за Уникредит лизинг автомобили.

Прво, треба да одберете автомобил кој сакате да го лизингирате. Можете да го изберете автомобилот на ваш избор и да го пронајдете на пазарот за автомобили или да го изберете од листата на автомобили на Уникредит лизинг.

Второ, треба да го проучите лизингот на Уникредит и да ги проучите условите и каматните стапки.

Можете да ги проучите условите онлајн или да посетите блиската филијала на Уникредит.

Трето, треба да заполните апликација за лизинг на Уникредит и да ги прикачите потребните документи. Документите може да вклучуваат лична карта, доказ за доход, доказ за работно место и други документи кои може да бидат потребни.

Четврто, кога ќе ги прикачите документите, треба да го испратите формуларот за лизинг на Уникредит. Од тука, вашата апликација ќе биде процесирана, а доколку сте одобрени, ќе добиете потврда за вашата лизинг апликација.

В заключение, кандидатстването за лизинг на автомобили е лесен процес, който може да се извърши онлайн или в близост до местната филиал на банката. С избор на кола, изучаване на условията и кандидатстване с необходимите документи, можете да получите своя лизинг от Уникредит лизинг за автомобили.

Уникредит лизинг автомобили – предности и недостатоци за клиентите.

Уникредит лизинг автомобили е една од најпопуларните опции за финансирање на автомобили во Бугарија. Но, како и секоја друга финансиска опција, лизингот на автомобили има свои предности и недостатоци. Во овој оддел, ќе ги покажаме некои од предностите и недостатоците на Уникредит лизинг автомобили.

Предимствата на лизинг автомобили от Уникредит включват ниски месечни вноски, фиксиран лихвен процент и лесен процес на кандидатстване. Можете да изберете различни опции за лизинг, како што се депозит, месечни рати и услови за прекинување на лизингот.

Уникредит лизинг нуди и различни опции за плаќање, како што се автоматско плаќање и онлајн плаќање.

Ограниченията на една лизингова компания за автомобили включват ограничения за ползването на колата, като например ограничения за километража и забранени модификации на автомобила. Исто така, може да има скриени трошоци, како што се казните за касно плаќање и трошоци за прекинување на лизингот.

От друга страна, лизинг на автомобили е изключително добра възможност за хора, които искат да имат нов автомобил, но не искат да го купуват. Лизингот на автомобили е добра опција за луѓе кои не сакаат да го заморуваат својот буџет со големи плаќања за автомобил, но исто така сакаат да имаат нов автомобил.

Заключително, лизинг на автомобили има своите предимства и недостатъци, но е отлична възможност за хора, които искат да имат нов автомобил, без да го купуват, включително и от Уникредит. Пред да се одлучите за лизинг на автомобил, треба да проучите различни опции и да се консултирате со стручно лице за да го пронајдете најдобриот избор за вас.

Съобщения от доволни клиенти

Благодаря на бързо преведеният кредит. Никой освен вас не е искал да ми изплати парите. Вие сте най-простите, без усложнения. Много професионално. Убедихте ме, че сте най-добрите.

Емил Димитров, Пловдив

Това е най-лесният начин да стигнете до пари, когато имате проблем. Препоръчвам на всички които имат съмнения. Кандидатствах чрез мобилният си телефон и същият ден парите бяха преведени по сметката ми.

Красимир Георгиев, София

Много ме изненадахте с вашият професионален подход. Много сериозен и сигурен бизнес. Вече два пъти чрез вас съм взела кредит и отново бих, ако ми потрябва.

Марияна Спасова, Варна

FAQ

Често задавани въпроси за кредити

Какво е бърз кредит?
Бързи кредити и заеми са наименования за финансови услуги които вече няколко години присъстват на българския онлайн пазар. Под бързи кредити и заеми означават по-малки суми пари, които в повечето случаи се изплащат до максимум 12 месечни вноски.
До каква сума се изплащат кредитите?
Бързи кредити изплащаме в размер от 50 лв. до максимално 5000 лв.
Дали пенсионери могат да кандидатстват за бърз кредит?
Бързи кредити и заеми могат да бъдат поискани от всички лица, който имат редовен месечен доход по своята банкова сметка, включително и пенсионери.
Защо да кандидатствате за бърз кредит?
Хора с различни житейски истории и финансови ситуации кандидатстват за бърз кредит. Независимо дали сте на минус, трябва да платите просрочени задължения, стари сметки, медицински разходи или искате да си позволите пътуване и нов мобилен телефон. Бързите кредити и заеми ще ви улеснят да постигнете целта си.
faq